Політика

МВФ оцінив можливий фінансовий розрив України

Ірпінь

За різними оцінками, мінімальний фінансовий розрив українського бюджету може становити близько 5 млрд доларів.

Фінансовий розрив України у 2022 році може становити від $4,8 млрд до $7,4 млрд, вважають в МВФ. Відповідна оцінка опублікована на сайті фонду у понеділок, 14 березня.

“На нинішньому етапі оцінки річного бюджетного дефіциту фінансування схильні до високого ступеня невизначеності. Довоєнні валові потреби у бюджетному фінансуванні становили близько $19,5 млрд, при цьому значною мірою залежали від внутрішнього фінансування. Якщо припустити, що дефіцит збільшиться приблизно на 3% ВВП (за базового сценарію), і з урахуванням уже виділених $4,5 млрд нової офіційної фінансової підтримки все ще залишається дефіцит бюджетного фінансування у розмірі близько $7,4 млрд (4% ВВП)”, – йдеться у звіті.

Читайте також:  У Мінекономіки назвали терміни вступу в ЄС

В МВФ вважають, що загалом дефіцит потрібно буде покрити за рахунок широкомасштабної мобілізації додаткового пільгового міжнародного офіційного фінансування, щоб уникнути монетизації.

МВФ зазначив також, що за методом балансу платежів фінансовий розрив нижчий – $4,8 млрд і, як очікується, буде покритий за рахунок офіційного фінансування фонду, а також Світового банку, ЄС, інших МФО, двосторонніх партнерів з Великої сімки та інших.

Водночас зазначається, що оцінки дефіциту фінансування, подані у звіті, потрібно розглядати як абсолютний мінімум і “міст” на той час, коли всебічна оцінка повоєнної шкоди дозволить адекватно оцінити загальні потреби у фінансуванні, які, ймовірно, будуть значно вищими, ніж поточна оцінка.