Політика

Зеленський криміналізував співпрацю з Росією

В'язниця

За співпрацю з Росією тепер загрожує кримінальна відповідальність у вигляді ув’язнення на 15 років.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про колабораціонізм, повідомив віце-спікер парламенту Олександр Корнієнко під час телемарафону у вівторок, 15 березня.

Ідеться про закони №5143 та №5144.

Так, згідно із законом №5144, Кримінальний кодекс доповниться статтею 111-1 “колабораційна діяльність”. Вона запроваджує кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором і її окупаційною адміністрацією або її військовими, або воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах.

Читайте також:  Європарламент розгляне ситуацію навколо України

Така діяльність каратиметься тюремним ув’язненням терміном на 15 років, а також передбачатиме обмеження доступу до зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

У свою чергу закон №5143 дозволяє ліквідувати політичні партії, уповноважені особи яких були засуджені за колабораціонізм. Це також стосується юридичних осіб.

Також особам, які були засуджені за колабораціонізм, забороняється бути членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами, представниками кандидата на посаду президента України у Центральній виборчій комісії, довіреними особами кандидата на посаду президента України, кандидатами на місцевих виборах тощо.