Політика

Кулеба підрахував кількість санкцій проти Росії

Дмитро Кулеба

З 2014 року проти Росії запровадили 6366 санкцій, половину з них – від початку нападу РФ на Україну 24 лютого.

З початку війни проти України міжнародне співтовариство запровадило проти Росії 3612 обмежувальних заходів, повідомив у понеділок, 14 березня, глава МЗС Дмитро Кулеба.

“Росія випередила Іран та Північну Корею і перетворилася на підсанкційного лідера. Росія стала світовим вигнанцем, токсичною країною, від якої відвертається світ”, – заявив міністр.

Він зазначив, що загалом із 2014 року проти Росії ввели 6366 санкцій.

Читайте також:  Країни ЄС закрили порти для російських кораблів

Кулеба також заявив, що українські дипломати продовжують працювати над тим, щоби проти РФ продовжували вводити нові санкції. Зокрема, ведеться робота із закриття ринку криптовалют для РФ, а Німеччину переконують відмовитися від енергопостачання з РФ.

“Поки під авіабомбами гинуть українські діти – санкцій недостатньо”, – сказав міністр.

Глава МЗС повідомив, що є список санкцій, які готуються до запровадження. Так, у четвертому раунді санкцій ЄС передбачені обмеження проти фіз- та юросіб, а також великих компаній з акцентом на військово-промисловий комплекс РФ.

В Україні сподіваються, що незабаром у світі буде запроваджено заборону для суден із РФ відвідувати порти, а також усі банки країни агресора будуть відключені від системи SWIFT.

Читайте також:  Зеленський: Нам потрібна реформа системи безпеки

Крім того, Кулеба закликав бойкотувати компанії, які не припиняють своєї діяльності в РФ.

“Станом на сьогоднішній ранок 209 компаній повністю вийшли з ринку РФ і припинили взаємодію з російськими партнерами. 378 – обмежили роботу частково. Ми цим не задоволені. Ми знаємо ці компанії, знаємо їхні маневри, дотискатимемо… Є низка великих компаній, які не пішли з Росії”, – наголосив міністр.