Технології

Вчені: нові плоскі лінзи набагато збільшать дистанцію огляду 3D-дисплеїв

3d дисплей

Наукове співтовариство продемонструвало прототип системи відображення світлового поля без окулярів зі значно збільшеною відстанню перегляду завдяки нещодавно розробленій плоскій лінзі. Ця технологія відкриває доступ до компактних та реалістичних 3D-дисплеїв, які можна вбудувати в телевізори, портативну електроніку та багато інших пристроїв.

«Більшість 3D-дисплеїв світлового поля мають обмежений діапазон перегляду, що призводить до погіршення тривимірного віртуального зображення в міру віддалення спостерігача від пристрою. Наш наноструктурований плоский об’єктив має товщину всього 100 мікронів та велику глибину фокусування, що дозволяє бачити високоякісну віртуальну 3D-сцену здалеку», – керівник дослідницької групи Вень Цяо з Університету Сучжоу.

Читайте також:  Смартфони Samsung та Xiaomi лідирують за задоволеністю користувачів

Нова технологія, як запевняє Цяо, здатна вселяти відчуття присутності співрозмовників під час відеоконференції. Дисплеї світлового поля нівелюють різницю між кутами огляду на 3D-сцені за рахунок піксельного модулятора виду – оптичного компонента, що створює різні перспективи для сцени на екрані.

Лінзи

“Оскільки плоскі лінзи забезпечують чудову здатність маніпулювати світлом у порівнянні з традиційними скляними лінзами, їх можна використовувати для вирішення складних проблем, таких як паралакс обмеженого руху, перехресні перешкоди, візуальна втома та обмежені відстані перегляду в 3D-дисплеях”, – додає

На тестах прототипу вдалося сформувати плавний горизонтальний паралакс з перехресними перешкодами нижче 26% на будь-якій дистанції перегляду, що говорить про практично повну відсутність помилок, які могли б спровокувати напругу очей або спотворити зображення до нереалістичного. Також його світловіддача досягла 82%, що перевершує інші аналогічні 3D-дисплеї за яскравістю зображення, що проектується.

Читайте також:  Роботи збудують другу за величиною у світі греблю за допомогою 3D-принтерів

Невеликий кут огляду в новій системі, що вміщується поки що в 9 градусів, у майбутньому можна розширити майже до 180 рахунок оптимізації конструкції наноструктур, що входять в начинку плоских лінз. До того ж, розробники планують ще більше посилити світловіддачу шляхом розробки складнішого алгоритму проектування для маніпулювання світловим пучком на кожному пікселі. І головне, виробництво такого типу дисплеїв припускає перехід на більш спрощений спосіб виготовлення наноструктур.