Авто

Ford показав тизер нової спеціальної версії GT

Ford Performance

Підрозділ Ford Performance анонсував наступне спеціальне виконання купе GT, яке поповнить ретроспективне сімейство Heritage Edition. Цього разу суперкар буде присвячений американській гоночній команді Holman & Moody, яка з’явилася наприкінці 50-х років минулого століття. Колектив у рамках роботи з Ford готував різні моделі марки для участі в різних гоночних дисциплінах, включаючи культовий марафон “24 години Ле-Мана” зі знаменитим Ford GT40.

У 1966 році три перші місця на фініші добового марафону у Франції зайняли Ford GT40 Mk.II – переможний дубль виборола формально заводська команда Shelby American, а замкнув топ-3 колектив Holman & Moody. Американські гонщики Ронні Бакнем та Дік Хатчерсон забезпечили собі «бронзу» на купе №5 золотистого кольору з червоними та білими акцентами.

Читайте також:  Ford відкликає десятки тисяч машин. У них загоряються двигуни

Ford Performance

У цих же кольорах і буде виконано сучасний Ford GT Holman & Moody Heritage Edition, який запропонують покупцям навесні 2022 року. Нагадаємо, команда Holman & Moody була заснована в 1957 році Джоном Холманом та Ральфом Муді в Північній Кароліні на основі їхнього власного автосалону, який торгував машинами Ford.

Ford Performance

Спочатку колектив готував гоночні Ford для NASCAR, а коли марка вирішила прийти в Ле-Ман, Holman & Moody була залучена до проекту поряд з Shelby American. У марафоні 1966 по три Ford GT40 Mk.II виставили Shelby American і Holman & Moody, а ще дві машини заявив колектив Alan Mann Racing. Саме купе №5 багато в чому визначило переможця тих перегонів, оскільки керівництво Ford хотіло одночасного перетину фінішної межі трьома машинами-лідерами.

Читайте також:  Ford залишить європейців без тридверної Fiesta

У результаті екіпаж новозеландців Брюса Макларена та Кріса Еймона зміг наздогнати та вирвати перемогу у напарників по команді, британця Кена Майлза та новозеландця Денні Хьюлма. Спорткар у кольорах Holman&Moody стане восьмою історичною спецверсією сучасного купе Ford GT. Усі попередні модифікації відрізнялися від базової моделі лише особливим оформленням кузова та салону у стилістиці своїх класичних прототипів.