Економіка

Росія втратила доступ до $300 млрд своїх резервів

Гроші

Через заморожування резервів у РФ вже виникли проблеми з виконанням зобов’язань, зокрема, боргових.

Росія через санкції країн Заходу не може використати майже половину золотовалютних резервів – близько $300 млрд. Про це сказав глава Мінфіну РФ Антон Силуанов в інтерв’ю на одному з російських телеканалів, повідомляє Интерфакс у неділю, 13 березня.

“Це приблизно половина цих резервів, які у нас були. У нас загальний обсяг резервів близько $640 млрд, близько $300 млрд резервів тепер перебуває в стані, в якому ми не можемо їх використати”, – заявив Силуанов.

Читайте також:  Нафтогаз отримає кредит на відновлення інфраструктури

Він зазначив, що частина золотовалютних резервів РФ перебуває у юанях. Через це Захід намагається добитися від Китаю, щоб він також обмежив доступ Росії до своєї валюти.

Силуанов зазначив, що через заморожування резервів у РФ виникли проблеми з виконанням зобов’язань, зокрема, боргових. Він повторив раніше вже озвучену тезу: суверенний борг, включаючи номінований у валюті, Росія обслуговуватиме в рублях до того моменту, коли золотовалютні резерви не будуть розморожені.

“Нам необхідно оплачувати критичний імпорт. Продовольство, медикаменти, цілу низку інших життєво необхідних товарів. Але – ще раз повторю – борги, які ми повинні платити в країни, які недружньо поставилися до Російської Федерації і зробили такі обмеження на використання золотовалютних резервів – саме в ці країни ми оплачуватимемо борги у рубльовому еквіваленті”, – зазначив міністр.