Авто

Подивіться на місяцехід, який може перевозити людей

Venturi Astrolab

Американський аерокосмічний стартап Venturi Astrolab представив нову розробку – місяцехід, розрахований на перевезення пасажирів та вантажів. Venturi Astrolab обіцяє протягом наступного десятиліття створити цілий автопарк таких місяцеходів та марсоходів для NASA та комерційних компаній, що займаються польотами. Поки що збудовано лише перший повнорозмірний прототип, який уже випробували у пустелі недалеко від штаб-квартири стартапу.

Незвичайний транспортний засіб, який у ЗМІ охрестили «місяцем», назвали Flex. Він пересувається в напівавтономному режимі (команди віддає оператор) і, завдяки «модульній концепції корисного навантаження», здатний транспортувати «безліч різних типів об’єктів» і кілька людей.

Читайте також:  У рейтингу найпопулярніших автомобілів Європи лідирує електрокар

Venturi Astrolab

За словами генерального директора Venturi Astrolab Джарета Метьюза, такі компанії, як SpaceX Ілона Маска та Blue Origin Джеффа Безоса «вирішують проблему транспортування на далекі відстані, а ми хочемо вирішити проблему з місцевим транспортом та встановити стандарт для логістики на Місяці і, в перспективі, на Марсі».

Автомобільні компанії також активно працюють над вирішенням цієї проблеми. Наприклад, Nissan і Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) вже працюють над адаптацією автомобільних технологій до місяцеходів, а британсько-чеське дизайнерське агентство представило місяцехід Luniaq, який певною мірою наслідує автомобілі Skoda.

Toyota у свою чергу працює над пілотованим ровером, який вирушить на Місяць у другій половині цього десятиліття. Його назвали Lunar Cruiser, за аналогією з позашляховиком Toyota Land Cruiser.

Читайте також:  Новий електричний кросовер Chevrolet показали на відео

Джерело: Space News