Авто

Найдовший автомобіль у світі відреставрували. І він став ще довшим

American Dream

Знаменитий лімузин American Dream, внесений до Книги рекордів Гіннесса як найдовший у світі автомобіль, нарешті повністю відновлений. \

Процес запустили ще в 2020 році і через пару років машині у світі повернули первозданний вигляд: на всі роботи знадобилося близько 250 тисяч доларів, що по сьогоднішньому курсу становить понад 33 мільйони рублів. Крім того, «Американська мрія» стала ще довшою – лімузин, що посвіжів, витягнувся більш ніж за 30,5 метра.

Читайте також:  Volkswagen зупинив виробництво на одному з найбільших заводів Європи

American Dream була побудована в 1986 році кастомайзером Джеєм Орбергом, який з’єднав два Cadillac Eldorado 1976 року випуску і укомплектував машину, що вийшла 13 парами коліс. На борту він вмістив джакузі, басейн, поле для міні-гольфу та навіть вертолітний майданчик.

Унікальний лімузин довгі роки припадав пилом на складі музею Autoseum, не отримуючи належного догляду, поки в 2019 році його не викупив американець Майк Меннінг. Потім продав машину колекціонеру з Флориди Майклу Дезеру, який і профінансував відновлення.

Лімузин вперше розділили на два «Кадиллаки» для зручності транспортування до реставраційної майстерні. Його частини прибули до майстрів у жалюгідному стані: кузов проіржавів і пом’явся, передній бампер був відсутній, як і деякі з коліс, багато скла розбилися.

Читайте також:  Зовнішність електрокросовера Mercedes-Benz EQS розкрили до прем'єри

Завдяки зусиллям Дезера та його команди Amercian Dream знову виглядає бездоганно як зовні, так і всередині. З «технікою» теж все гаразд: обидва V8, розташовані в передній та задній частинах, працюють без перебоїв. Хоча машина на ходу і може з комфортом перевозити до 75 осіб, для доріг загального користування вона занадто довга, тому «Американська мрія» стане експонатом автомобільного музею Dezerland Park неподалік Орландо, штат Флорида.