Авто

Alpina стала частиною BMW

Alpina

Сім’я Бовензіпенов, яка володіє компанією Alpina, що випускає потужні модифікації автомобілів BMW, вирішила реорганізувати бізнес і продала всі права на бренд баварському концерну – сума угоди не розголошується.

Однак у найближчі три роки нічого принципово не зміниться, доки діє угода між BMW та Alpina Burkard Bovensiepen GmbH + Co. KG, підписане ще в 2020-му: виробництвом автомобілів BMW Alpina, як і раніше, займатиметься сімейна фабрика Бовензіпенів у місті Бухлое.

Компанія Alpina, заснована гонщиком та інженером Буркардом Бовензіпеном, з 1962 року займається доведенням автомобілів BMW. З 1983 року марка має статус автовиробника, а зараз Alpina керують сини Бовензіпена – Флоріан і Андреас. Як повідомляє BMW Blog, брати Бовензіпени вирішили продати всі права на бренд Alpina концерну BMW, причому обидві сторони домовилися не розголошувати фінансових деталей угоди.

Читайте також:  Volkswagen готує "заряджений" електромобіль ID.3 GTX

Ще мінімум три роки, доки діє актуальна угода між компаніями Alpina та BMW, заряджені модифікації автомобілів баварської марки будуть випускатися на фабриці у німецькому Бухлое. А пізніше, з 2026 року, BMW стане повноцінним власником Alpina.

Що ж до братів Бовензіпенів, то їхня компанія продовжить роботу під новою назвою Bovensiepen, а основною сферою її діяльності стане обслуговування та реставрація класичних автомобілів BMW. Баварська марка зі свого боку продовжить співпрацю з Бовензіпенами, проте перестане бути їхнім єдиним клієнтом.