Суспільство

Україна увійшла в топ-країн, які порушують інтелектуальну власність

Інтелектуальна власність

На першому місці в рейтингу – Китай, а наступну сходинку займають відразу п’ять держав – Індія, Індонезія, Росія, Туреччина і Україна.

Україна потрапила до переліку країн, які шкодять економічним інтересам ЄС через порушення права інтелектуальної власності. Про це свідчить річний звіт Єврокомісії щодо захисту і забезпечення прав інтелектуальної власності в третіх країнах у п’ятницю, 10 січня.

За кількістю порушень і їхніх наслідків лідирує Китай, який займає першу позицію, а Україна разом з іншими країнами займає другу позицію.

Читайте також:  У МОЗ назвали кількість ліжок з підведеним киснем

“Індія, Індонезія, Росія, Туреччина і Україна залишаються країнами другого пріоритету. У цих країнах виявили серйозні системні проблеми у сфері захисту і дотримання прав інтелектуальної власності, що спричинює істотну шкоду для бізнесу Євросоюзу. У порівнянні з попередньою доповіддю, ці країни не мали прогресу або ж продемонстрували лише обмежений прогрес у вирішенні цих небажаних проявів”, – сказано у звіті.

ЄС посилається на проблеми України із законодавчим захистом інтелектуального права, механізмами реєстрації торгових марок, а також транзитом контрафактної і піратської продукції на ринки Євросоюзу.

Проте там відзначили прийняття Верховною Радою закону № 2415 про організації з колективного менеджменту (Закон України Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав. – ред.) у травні 2018 року.