Авто

BMW відкликає майже мільйон автомобілів через ризик займання

BMW

Північноамериканський підрозділ BMW оголосив масштабний відгук, який зачіпає понад 917 тисяч автомобілів, проданих у США. Як повідомляє Automotive News, причиною відкликання став ризик займання через несправний нагрівач клапана примусової вентиляції картерних газів (PCV або КПВКГ). Проблему виявили на моделях BMW 128i, 3 та 5 серії, кросоверах X3 та X5, а також спорткарах Z4, випущених з 2006 по 2013 роки.

Нагрівач, вбудований у клапан PCV на різних моделях BMW, може перегрітися внаслідок короткого замикання, що призведе до плавлення деталі та, як наслідок, спалаху в моторному відсіку. Це може статися як під час руху, так і незабаром після його завершення.

У звіті Національного управління з безпеки дорожнього руху США (NHTSA) BMW зазначає, що нагрівачі, які постачають німецька фірма Mahle International, «можливо, не були вироблені відповідно до специфікацій». Про наявність дефекту можуть свідчити дим із моторного відсіку та запах горілого пластику.

BMW не вперше відкликає автомобілі через проблему з PCV. Той же дефект став приводом для акцій у 2017 та 2019 роках, причому кількість відкликаних у ті роки машин також підібралося до мільйона. У новій кампанії бере участь більше моделей, проте багато BMW, які вже направляли в сервіс, відкликають повторно. Баварці обіцяють приступити до ремонту влітку, коли буде достатньо деталей на заміну.