Технології

Mac Studio – найпотужніший десктоп Apple у мініатюрному корпусі

Apple Mac Studio

Ще однією новинкою, показаною на презентації Apple, став комп’ютер Mac Studio. Незважаючи на скромні габарити, він перевершує за потужністю професійну модель Mac Pro, оснащений великою мірою техніки Apple кількістю інтерфейсів і потужною системою охолодження.

Apple Mac Studio

Розміри новинки можна порівняти з трьома поставленими один на одного Mac mini попередніх поколінь. Комп’ютер представлений у двох версіях із різними процесорами. Топова модель з 64 ГБ уніфікованої пам’яті (максимум – 128 ГБ) побудована на базі чіпа Apple M1 Ultra (16 продуктивних ядер та 4 енергоефективних) з 48-ядерним GPU, 32-ядерним нейроблоком для ІІ-операцій та пропускною здатністю пам’яті 800 Гбіт/с . Об’єм SSD-накопичувача – 1, 2, 4 або 8 ТБ на вибір користувача.

Читайте також:  Оновлення для Windows 10 і 11 "зламало" всі популярні браузери

Apple Mac Studio

Більш доступний варіант побудований на базі SoC Apple M1 Max, всі характеристики якої вдвічі скромніші. Об’єм уніфікованої пам’яті у цієї моделі становить 32 ГБ з можливістю розширення до 64 ГБ, а твердотільного диска – від 512 ГБ до 8 ТБ. Як стверджує вендор, навіть молодша модель у 2,5 рази перевищує за продуктивністю 27-дюймовий iMac з процесором Core i9, і в півтора рази – Mac Pro з 16-ядерним Intel Xeon.

Apple Mac Studio

У будь-якій конфігурації новинка має модулі Wi-Fi 6 і Bluetooth 5.0, чотири порти Thunderbolt 4 і пару USB-A на задній стінці, а також два USB Type-С на фронтальній панелі (у версії на базі M1 Ultra вони також підтримують інтерфейс Thunderbolt 4). Крім того, є порт Ethernet, конектор HDMI, 3,5-мм аудіороз’єм і слот для карт пам’яті стандарту SDXC.

Читайте також:  Оновлення до Windows 11 стало доступним для всіх користувачів

Система охолодження новинки включає два великі вентилятори, які, як запевняють Apple, працюють практично безшумно. Холодне повітря втягується в корпус через нижню частину, а нагріте викидається крізь перфоровану задню стінку.

Як і інші представлені на заході пристрої, Apple Mac Studio надійде у продаж 18 березня 2022 року. Ціна базової моделі на чіпі M1 Max стартує з позначки $1999 за мінімальну конфігурацію 32/512 ГБ. Старша модифікація із процесором M1 Ultra обійдеться покупцям у суму від $3999 за версію з 64 ГБ ОЗУ та накопичувачем на 1 ТБ.