Авто

Новий гібридний Nissan Qashqai не вразив витратою пального

Nissan Qashqai e-Power

Фірма Nissan показала новий Qashqai із послідовною гібридною силовою установкою e-Power. Електрифікований кросовер оснастять “турботрійкою” 1.5, яка використовується для живлення генератора, а передні колеса обертатиме електромотор потужністю 190 кінських сил. Витрата палива гібриду не вразила: Qashqai e-Power в середньому споживає 5,3 літра бензину; економія щодо звичайної версії – не більше 0,3 літри на 100 кілометрів.

Nissan Qashqai третього покоління дебютував рік тому, і хоча спочатку в Європі були доступні тільки версії з турбомотором 1.3 з переднім і повним приводом, основні характеристики гібриду e-Power не приховували.

Читайте також:  Toyota почала розробляти автопілот на основі машинного зору

Nissan Qashqai e-Power

Конструктивно Qashqai e-Power схожий з хетчбеком Note e-Power, тільки замість атмосферного трициліндрового двигуна 1.2 використовується «турботрійка» 1.5 зі змінним ступенем стиснення. Бензиновий агрегат не пов’язаний з колесами і запускається при необхідності для заряджання тягової батареї. Залежно від режиму роботи рівень стиснення змінюється від 14:1 до 8:1.

У гібридного Qashqai e-Power є незаперечна перевага – викиди діоксиду вуглецю в змішаному циклі не перевищать 119 грамів на кілометр. При цьому версія з турбомотором 1.3 не така екологічна: залежно від ступеня форсування викиди становлять 128-131 грам на кілометр. Європейське законодавство враховує середні показники викидів CO2 за модельним рядом, тому новий гібрид може врятувати Nissan від штрафів.

Читайте також:  Renault не виробляє електричний Megane через нестачу деталей з України

Nissan Qashqai e-Power

Зовнішніх відмінностей Qashqai e-Power від звичайної версії мінімум: на передніх дверях і п’ятих дверях з’явилися відповідні шильдики, видозмінилися радіаторні грати. Фотографії салону новинки Nissan не опублікував, так що можна очікувати іншої графіки панелі приладів і розширеного меню (крім іншого водій зможе активувати режим e-Pedal, в якому рекуперація кінетичної енергії задіяна максимально, а управляти кросовером можна в одну педаль).

У Європі продажі гібридного Nissan Qashqai e-Power розпочнуться влітку. Ймовірно, гібрид виявиться дорожчим за 158-сильну повнопривідну версію з двигуном 1.3 і варіатором, тобто ціна у Великобританії буде починатися з позначки 30 тисяч фунтів стерлінгів.