Криптовалюти

Туреччина має намір почати регулювати ринок криптовалют

Блокчейн

Державне управління з фінансових ринків капіталу Туреччини оголосило про те, що має намір виробити правове поле для функціонування криптовалют в країні, за аналогією з тим, яке існує для цінних паперів. Нові правила не будуть інструментом заборони криптомонет, а дозволять створити умови для розвитку ринку таких активів, проведення аудиту діяльності організацій в цій сфері, а також захисту прав споживачів криптовалютних послуг.

Влада Туреччини має намір також забезпечити широку обізнаність в суспільстві щодо ризиків і переваг, які несуть криптовалюти. Уряд ж наділив регулятор всіма необхідними повноваженнями для вироблення відповідних правил. Така позиція офіційної Анкари — невипадковість, враховуючи те, що президент країни Реджеп Ердоган, особисто курирує питання опрацювання, тестування і запуску власної державної криптовалюти — проект, який у відповідності з планами глави країни має почати реалізовуватися на повну потужність вже в поточному році.

Читайте також:  Фейковий фонд Litecoin зібрав у користувачів 309 LTC

Створення відповідної правової інфраструктури — це основа для того, щоб розвивалася криптовалютна екосистема в країні, яка має для цього великий потенціал: у країні, за деякими даними, кожен п’ятий житель так чи інакше мав справу з криптовалютами, зокрема, з Bitcoin: інвестував свої кошти в такі активи або задіяв криптомонети в обмінних операціях. Представник криптобіржі Huobi в Туреччині позитивно сприйняв намір Анкари вибудувати правове поле, так як це «призведе до зростання бази активних користувачів криптовалют, а також до зростання обороту криптомонет».

Дії Туреччини показують, що 2020 року стане роком міжкраїнних конкуренцій за впровадження блокчейна і криптовалют в економіки різних держав. Так, Китай має намір вже у квітні розгорнути державний децентралізований розподілений реєстр і підключити до його роботи тисячі підприємств малого бізнесу, а на рівні всієї держави практично в ті ж терміни буде здійснено запуск державної криптовалюти.

Читайте також:  Чи варто чекати обвалу ціни біткоїна через запуск торгів біткоїн-опціонами?

Залишити коментар