Політика

Генштаб: Наступ РФ значно сповільнився

Спалена техніка РФ

Угруповання сил оборони продовжує вести оборонну операцію в межах Південної, Східної та Північної операційних зон визначеними рубежами.
На 13-й день війни наступальні дії Росії значно сповільнилися, йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ у вівторок, 8 березня.

Українські військові продовжують тримати оборону Чернігова, Києва, передмістя Миколаєва та південних кордонів країни.

“Угруповання сил оборони продовжує вести оборонну операцію в межах Південної, Східної та Північної операційних зон по визначених рубежах. На Сіверському напрямку йде героїчна оборона міста Чернігова. Сили оборони Києва продовжують захищати столицю по зовнішньому рубежі оборони та на додатково визначених напрямках. У Південній операційній зоні проводиться оборонна операція вздовж державного кордону та здійснюється прикриття морського узбережжя, ведуться оборонні бої у передмісті Миколаєва”, – йдеться у зведенні.

Читайте також:  ЄС цікавлять два критерії для членства України

При цьому на інших напрямках йде стабілізаційна операція та виконуються завдання територіальної оборони у певній операційній зоні.

Також повідомляється, що угруповання Повітряних Сил ЗСУ здійснює успішне відбиття ракетно-авіаційних ударів та засобів повітряного нападу противника, протиповітряне прикриття критичних об’єктів України та угруповань військ.

“Окупанти деморалізовані та все частіше вдаються до мародерства та порушень норм Міжнародного гуманітарного права щодо ведення військових конфліктів. Так, у Харківській, Сумській, Чернігівській та Київській областях, на територіях, тимчасово зайнятих російськими окупантами, широко фіксуються факти грабежів, насильницькі дії щодо місцевих мешканців, захоплення цивільних приміщень, використання сільськогосподарських ангарів для стоянки військової техніки, облаштування вогневих позицій у густонаселених районах та об’єктах цивільної інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також:  У Мінекономіки назвали терміни вступу в ЄС

Крім того, у Херсонській та Миколаївській областях окупанти використовують підрозділи психологічної боротьби.

“Окупанти залякують населення північної частини тимчасово окупованої території АР Крим наступом Збройних Сил України. Крім того, ФСБ створює оперативні групи для роботи з населенням, зокрема, для виявлення опору”, – зазначили в Генштабі.