Авто

Toyota зізналася у фальсифікації даних про рівень викидів

Toyota

“Дочка” корпорації Toyota-компанія Hino Motors-зізналася у фальсифікації даних про рівень викидів. Один з найбільших виробників вантажівок в Японії заявив про багаторічні маніпуляції з вихлопними системами на двигунах декількох типів. За оцінкою Hino Motors, проблема стосується щонайменше 115 тисяч машин, реалізованих на внутрішньому ринку з 2016 року — це середні і важкі вантажівки Hino, а також Автобуси Toyota і Isuzu.

Фірма Hino Motors входить в концерн Toyota з 1960-х років, а «молодші» дизельні двигуни Hino використовуються на автобусах материнської компанії Toyota. Заниження показників шкідливих викидів в Японії вдалося виявити після того, як в 2018 році у Hino виникли проблеми з сертифікацією вантажівок для ринку США.

Керівництво Hino з’ясувало, що випробування на екологічну чистоту двигунів проводили прямо на заводі, де ці самі двигуни збирали. Мотористи змінювали деталі вихлопної системи до тих пір, поки не отримували бажані результати. Підтверджено, що таким нехитрим способом тести пройшли Вантажні дизелі A05C, A09C і E13C робочим об’ємом 5,1, 8,9 і 12,9 літра відповідно. Обманювати екологів в Hino почали ще в 2016 році.

Представники Hino відзначили, що махінації з вихлопом не впливають на безпеку транспортних засобів. Японська влада заявила, що Hino «зловживає довірою покупців автомобілів і підриває самі основи системи сертифікації».

Читайте також:  Bentley розповіла про нові опції персоналізації

Компанії Hino і Toyota співпрацюють зі слідством. Поставки середньотоннажних і важких вантажівок, а також автобусів великої місткості припинені до з’ясувань усіх обставин. Влада Японії чекає від Hino Motors повний звіт про всі виявлені порушення до 8 квітня.