Економіка

Зеленський оголосив про звільнення ФОПів від ЄСВ

Володимир Зеленський

Приватні підприємці звільняються від сплати ЄСВ на період війни та на рік після її закінчення.

На період військового часу в Україні запроваджують пільги для підприємців, повідомив у понеділок, 7 березня, президент Володимир Зеленський.

Так, ФОПи 1 та 2 групи звільняються від сплати єдиного соціального внеску. а 3 група звільняється від сплати ЄСВ за співробітників, які призвані до ЗСУ та тероборони.

Ці пільги також діятимуть рік після закінчення воєнного часу.

Читайте також:  Прем'єр озвучив вартість відновлення України

“Звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. Все це – на час воєнного стану та, мінімум, на рік після його завершення”, – сказав Зеленський.

Також він анонсував відстрочення сплати податків для всіх підприємств, які не можуть їх сплатити.

“І це лише перша частина великого пакету допомоги”, – наголосив Зеленський.

За даними Європейської бізнес-асоціації, які публікує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, більшість українського бізнесу працює навіть під час війни.

Так, 52% українських компаній, хоч і з обмеженнями, але працюють. Ще 27% призупинили, але хочуть поновлювати свою діяльність.

Читайте також:  У НБУ озвучили оптимістичний сценарій щодо економіки

63% компаній продовжують платити зарплату в повному обсязі, а 45% ще й провадять додаткові або авансові виплати.

Більшість бізнесів підтримують армію чи територіальну оборону: 41% допомагають фінансово, 35% підтримують працівників, які захищають країну, 31% постачають продукти, 29% постачають послуги, 16% – ліки, 9% – засоби захисту та оборони.