Політика

НАТО не закриє небо над Україною – ФРН

Анналена Бербок

Альянс не може ризикувати, щоб “путінська війна в Україні перекинулася на інші країни”.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що НАТО не закриє небо над Україною, бо це означатиме вступ до воєнного конфлікту з Росією. Про це у неділю, 6 березня, політик заявила в ефірі німецького телеканалу ARD, цитує Укрінформ.

“Це означає, що літаки НАТО будуть обстрілювати російські літаки, це означатиме пряму участь НАТО у конфлікті. Ми маємо відповідальність за захист власного населення”, – зазначила Бербок.

Читайте також:  Європарламент розгляне ситуацію навколо України

Вона зазначила, що блок відповідає за життя мільйонів європейців і не може ризикувати, щоб путінська війна в Україні перекинулася на інші країни і перетворилася на третю світову.

При цьому міністр наголосила, що закиди Президента України Володимира Зеленського “б’ють у серце”.

Глава МЗС ФРН сказала, що події останніх днів показали – для Путіна не існує “червоних ліній”, тому НАТО має посилити свої східні кордони, щоб мати можливість захистити союзників. Вона додала, що Німеччина підтримує передачу Польщею літаків радянського зразка.

Німеччина водночас буде дивитися, що ще зможе надати Києву зі своїх запасів. Водночас, глава МЗС ФРН зазначила, що “не про всі домовленості треба говорити в публічному просторі”.