Технології

У 2019 користувачі Steam купили майже вдвічі менше ігор, ніж роком раніше

Steam

Минулий рік був не найприємнішим для сервісу цифрової дистрибуції Steam. Треба думати, чималу роль в невдачах магазину зіграв Epic Games Store, який відкрився в кінці 2018-го. Скільки б цю платформу не критикували, вона вміє залучити аудиторію — чого тільки варті постійні безкоштовні роздачі і цілий оберемок тимчасових ексклюзивів. У цьому справа чи ні-неясно, проте факт в тому, що в 2019-му користувачі клієнта Valve придбали вдвічі менше ігор, ніж роком раніше.

Свіжі дані про успіхи магазину Valve традиційно надав ресурс SteamSpy. Так, в 2019 році в сервісі вийшло 8415 ігор, що лише на 248 найменувань більше, ніж у минулому році. Показник пригнічує, оскільки останні п’ять років щорічний приріст становив близько двох тисяч тайтлів. Такий величезний розрив — серйозний привід похвилюватися.

З поширенням теж не все в порядку. Загальний показник продажів і безкоштовних активацій знизився майже в два рази: в 2018-му він становив 242 мільйони придбань, а в 2019-му впав до 127 мільйонів. До слова, в порівнянні з результатами за 2017-й, це і зовсім падіння в три з половиною рази-два роки тому статистика вказувала на 440 мільйонів активацій.

Таким чином, 2019 рік став для Steam найгіршим за останні 12 років, з 2008-го, коли в магазині було продано 71,6 мільйона ігор. Неясно, як Valve буде викручуватися з ситуації, що склалася. До слова, примітно, що один з творців SteamSpy – Сергій Галенкін – нині працює на ключовій посаді у вищезгаданому сервісі Epic Games Store.

Читайте також:  Моторошний робот відповідає посмішкою на посмішку [ВІДЕО]

Джерело: steamspy