Технології

Недорогий матеріал зробить руки роботів самовідновлюваними

Робот

Дослідники з Кембриджського університету розробили оригінальне рішення для створення м’яких маніпуляторів, що поліпшують тактильні інтерфейси роботів. Новий матеріал для 3D-друку обходиться дешевше існуючих аналогів і має властивість самовідновлення навіть при кімнатній температурі.

За запевненням вчених, датчики з еластичної речовини на основі желатину можуть «відчувати» механічну напругу, а також визначати температуру і вологість повітря. Таким чином, робот, оснащений м’якими маніпуляторами, зможе отримувати більше інформації про предмети, з якими він контактує, знижуючи ризик їх пошкодження.

Читайте також:  Подвійний блок живлення Apple показали на перших зображеннях

Матеріал

Дослідники виявили, що для отримання матеріалу з потрібними властивостями для створення датчиків, можна використовувати хлорид натрію (харчову сіль) замість вуглецевих чорнила. Розчиняючись в заповненому водою гідрогелі, вона забезпечує рівномірну іонну провідність. Зміни напруги на контактах датчиків призводять до лінійної реакції, яка використовується для розрахунку деформації матеріалу.

Додавання солі також дозволило виявити розтягнення, більш ніж в три рази перевищують вихідну довжину датчика. При цьому гідрогель зберігає властивості до самовідновлення в місцях розриву і, на відміну від інших схожих матеріалів, не вимагає нагрівання для «лікування».

Самовідновлювальні гідрогелі добре зв’язуються з цілим рядом різних матеріалів. Це означає, що їх можна легко використовувати в робототехніці, а в перспективі-для створення штучної шкіри і різних носяться і Біорозкладаних датчиків. Одним з головних переваг матеріалу, крім фізичних властивостей, вчені називають його доступність. Втім, терміни появи комерційних рішень на основі «желатинових» датчиків поки невідомі.