Наука

Вчені вперше «прочитали» мозкову активність вмираючої людини

Смерть

Міфи про проноситься перед очима життя в її останні моменти вперше отримали часткове наукове підтвердження. Відповідне дослідження опублікували члени міжнародної групи нейрохірургів, які вивчили останні хвилини активності мозку пацієнта.

За словами медиків, експеримент не готувався заздалегідь-зняття показників проводилося під час лікування 87-річного пацієнта з епілепсією, щоб стежити за нападами. Однак незабаром він помер від серцевої недостатності, після чого в руках дослідників опинилася історія останніх 15 хвилин активності його мозку. Вони заявили, що орган здатний до скоординованої діяльності навіть після того, як через нього перестане текти кров.

Згідно з публікацією Frontiers Media, навіть після зупинки серця в мозку настав сплеск так званих гамма-коливань. Вони беруть участь в таких процесах, як сновидіння, медитація і відновлення пам’яті. На думку вчених, це може пояснити стереотип про те, що перед смертю людина бачить фрагменти зі свого життя. Раніше подібні зміни в гамма-хвилях під час смерті були виявлені у щурів, але це перший випадок, коли така активність була зафіксована у людини.

Читайте також:  Вчені винайшли провісник майбутнього

«За допомогою генерації коливань, пов’язаних з пошуком пам’яті, мозок перед смертю може відтворювати останні спогади, подібно до тих, про які повідомлялося в передсмертних переживаннях. Ці результати кидають виклик нашому розумінню того, коли саме закінчується життя, і викликають важливі подальші питання, наприклад, пов’язані з термінами донорства органів», — зазначив доктор Аджмал Земмар, провідний автор дослідження.

Автори публікації відзначають, що до отриманих даних слід ставитися з обережністю, оскільки вони були отримані тільки на одному записі. Крім того, мозок пацієнта був пошкоджений і піддавався незвичайній активності, пов’язаної з епілепсією. Вчені сподіваються продовжити дослідження, розширивши вибірку подібних спостережень.