Економіка

У НБУ повідомили, яку суму перерахували на рахунки НБУ українці та іноземці

НБУ

Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збирання коштів на потреби української армії.

Українці та іноземці перерахували на спецрахунок, відкритий Національним банком України (НБУ) для підтримки Збройних сил України (ЗСУ), понад 7,8 млрд грн в еквіваленті, зокрема в інвалюті з-за кордону – 765 млн грн в еквіваленті. Про це у п’ятницю, 4 березня, повідомив регулятор на сайті у п’ятницю, пише Інтерфакс-Україна.

Там уточнили, що гроші надходили у тому числі зі США, Великої Британії, Польщі, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Чехії, Китаю, Франції та Канади.

Читайте також:  США мають намір передати Україні активи РФ

Відомо, що раніше Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збору коштів на потреби армії у зв’язку із запровадженням військового стану в Україні, озброєною агресією РФ та небезпекою для державної незалежності України, її територіальної цілісністі.

Нацбанк уточнює, що це мультивалютний рахунок, створений як для переказу коштів від міжнародних партнерів та донорів в іноземній валюті (долари США, євро, британські фунти), так і від українського бізнесу та громадян у нацвалюті.

Отримані гроші НБУ переказав на потреби Нацгвардії 450 млн грн, у Нацполіцію – 850 млн грн, на потреби Міністерства оборони – 3,7 млрд грн, а на потреби Держприкордонслужби – 420 млн грн.

Читайте також:  НБУ викупив військових облігацій на 20 мільярдів

Наразі залишок на спецрахунку склав 2,4 млрд грн.