Технології

Ілон Маск: електрокари з великим запасом ходу не потрібні

Ілон Маск

Електрокари мають менший запас ходу в порівнянні з ДВС-класикою, і багато водіїв хотіли б поліпшити цей показник. Глава Tesla Ілон Маск нещодавно відповів на прохання підписників про збільшення автономності фірмових автомобілів — і заявив, що не бачить в цьому ніякого сенсу.

За словами бізнесмена, компанія могла б випустити Model S із запасом ходу 900 кілометрів ще рік тому, але не стала цього робити. Він зазначив, що таке рішення просто обтяжило б електрокар, тим самим погіршивши його керованість. Крім того, Маск висловив упевненість в тому, що навіть поточних 640 км пробігу на одній зарядці більш ніж достатньо для більшості водіїв.

Musk

Думки користувачів в коментарях розділилися. Одні погодилися з Генеральним директором Tesla, повідомивши, що навіть 300 км пробігу дозволяють їм заряджати електрокар всього раз на тиждень. Інші, навпаки, стверджують, що цей саме параметр варто вважати основоположним фактором у популяризації електромобілів. При цьому більшість погодилася, що швидкість зарядки в міських умовах важливіше дальності пробігу на одній «заправці».

Раніше схожу з Ілоном Маском думку висловлював і генеральний директор Volkswagen China. Ще на початку минулого року він заявив, що далекобійність транспортного засобу з електродвигуном не повинна перевищувати 1000 кілометрів. В іншому випадку електромобілі з великою дальністю поїздки стають відчутно дорожче через необхідність виробництва легких, але міцних кузовів для компенсації «зайвої» ваги.