Авто

Двигун Chevrolet Corvette прикрасили космічними кораблями

Мотор

Компанія Chevrolet розповіла про “пасхалки” двигуна LT6 від нового Corvette Z06. Виявилося, що проект з розробки “атмосферника «називався Gemini, як друга програма пілотованих космічних польотів НАСА, що передувала “Аполлону”. І щоб нагадати про цей важливий момент в історії розвитку космонавтики, інженери нанесли на компоненти двигуна 54 символічних зображення ракети. Деякі з них носять декоративний характер, але окремі малюнки виступають, наприклад, індикаторами, що вказують напрямок при складанні агрегату.

Дати проекту з розробки мотора для Corvette Z06 ім’я Gemini вирішили самі співробітники Технічного центру Chevrolet. Тоді, в 1960-х, коли НАСА запустила другу програму пілотованих польотів, «Шеві» дозволяла астронавтам брати спорткари в лізинг за один долар на рік, тому в пам’яті американців «корвети» досі асоціюються з космічною ерою. Щоб нагадати про ці, безсумнівно важливі моменти історії, інженери Chevrolet нанесли на компоненти двигуна 54 символічних зображення ракети.

За словами головного інженера Chevrolet Джордана Лі, велика частина цих малюнків носять декоративний характер. Однак деякі цілком функціональні. Наприклад, одна з ракет вказує, в який бік направити поршні. Крім того, у Gemini є і другий прихований сенс. У перекладі з латинської слово означає «подвійний», і у «атмосферника» є як мінімум подвійні верхні розподільники, подвійні пружини клапанів, дві повітряні камери на впуску і подвійні корпуси дросельних заслінок.

Читайте також:  Porsche показала 1000-сильний електромобіль GT4 E-Performance

Для поліпшення тяги на низьких оборотах двигун 5.5 LT6 також забезпечений роздільним впускним колектором з внутрішніми каналами. Агрегат видає 679 кінських сил (при 8400 об/хв) і 623 Нм крутного моменту (6300 об / хв), а червона зона тахометра тут починається з 8600 оборотів в хвилину. Задні колеса Corvette Z06 приводяться через восьмиступінчастий “робот” з подвійним зчепленням з більш коротким передавальним числом головної передачі. 60 миль на годину (97 км/год) спорткар набирає з місця за 2,6 секунди, що на 0,35 секунди швидше попередника C7.

Джерело: Motor1