Авто

Polestar показала електричний кабріолет O₂. До нього додається дрон

Polestar

Компанія Polestar представила новинку-кабріолет під назвою O₂. Він побудований на новій алюмінієвій платформі майбутнього Polestar 5 і являє собою дводверний чотиримісний електрокар зі складним жорстким дахом, місія якого-окреслити вектор розвитку фірмового дизайну, в якому бренд вирішив дистанціюватися від материнської Volvo. Також творці відзначають, що»можливість опустити дах і не чути мотор дає неймовірні відчуття”.

Polestar

Зовні O₂ перейняв безліч рис у концепту Precept, який незабаром перетвориться в електричний гран-турер Polestar 5. У їх числі-передня оптика у формі бумерангів, а також з’єднані смужки задніх ліхтарів і мініатюрні камери замість дзеркал заднього виду. Разом з тим O₂ відзначився незграбним профілем передка і корми, двома дверима місце чотирьох і видатними задніми стійками.

Читайте також:  Toyota зупинила виробництво Land Cruiser 300 через землетрус

Салон нагадує такий у Tesla: всередині панує мінімалізм, по центру передньої панелі розташований вертикальний тачскрін мультимедійної системи діагоналлю 15 дюймів, а за усіченим кермом видно лаконічну приладову панель. В O₂, як і випливає з назви, акцент зроблений на екологічність: різні сорти алюмінію в салоні позначені так, щоб їх було простіше утилізувати. З тією ж метою сидіння – від піни до оббивки – виготовлені з одного типу термопластика.

Polestar

Фото: Polestar

Головна “фішка” концепту – автономний дрон, який ховається в спеціальному відсіку на кормі. Він запускається з екрану “мультимедійки”, слідує за машиною на швидкості до 90 кілометрів на годину і в польоті знімає автомобіль і околиці на відео. Після повернення дрона на базу вийшов ролик можна відредагувати і викласти в інтернет. Подібні ідеї були і У інших виробників – наприклад, Mazda і Ford, проте поки вони залишаються в статусі патентів.

Читайте також:  Більшість кросоверів провалили тест ременів безпеки

O₂ базується на алюмінієвій платформі високої жорсткості, яку ділить з Polestar 5. Однак ніякої інформації про технічні характеристики в компанії не розкрили. Також невідомо, як буде себе вести дрон, якщо автомобіль перевищить швидкість в 90 кілометрів на годину. Як би там не було, O₂ – це тільки концепт. У компанії не дають ніяких натяків на майбутнє серійне втілення, а ось Polestar 5 повинен побачити світ в 2024 році.