Економіка

Росія на межі дефолту – CNN

Міністерство фінансів Росії

Санкції, введені проти Росії, значно підвищили ймовірність дефолту щодо російських державних облігацій у твердій валюті.

Російська економіка близька до дефолту, а її майбутнє має безперспективний вигляд. Про це йдеться у публікації CNN Business із посиланням на останній аналітичний звіт JPMorgan.

Зазначається, що російський фондовий ринок залишається закритим, рубль коштує менш як цент, а західний бізнес біжить із Росії, наступним може стати дефолт економіки РФ.

“Санкції, введені проти Росії, значно підвищили ймовірність дефолту за російськими державними облігаціями у твердій валюті”, – наводить висновок аналітиків JPMorgan.

Читайте також:  Україна почала експорт зерна через румунський порт

І хоча в РФ може бути готівка для виплати боргу, подальші справи для російської економіки виглядають безперспективно. Адже санкції, запроваджені проти російських держустанов, контрзаходи в Росії з обмеженням іноземних платежів, і навіть порушення платіжних ланцюгів створюють великі перешкоди здійснення платежів РФ там.

Так, санкції проти російського центробанку та виключення окремих банків РФ із системи SWIFT вплинуть на здатність країни отримувати доступ до іноземної валюти для погашення боргу. Це включає російські запаси міжнародних резервів, які поки що залишаються не під санкціями, а також готівку від експортних доходів.

Тим часом, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті Росії з ВВВ до В з можливістю подальшого зниження.

Читайте також:  Країни Балтії повністю відмовилися від газу РФ

Паралельно агентство Fitch Ratings погіршило короткостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті Росії з F2 до В, а довгостроковий РДЕ у нацвалюті з ВВВ до В+. Верхня межа рейтингу країни також знижена з ВВВ до В.