Авто

Toyota відновила роботу японських заводів

Toyota

28 лютого Toyota оголосила про введення простою на 14 японських заводах — це рішення було викликано «системним збоєм» у одного з місцевих постачальників.

Тепер же на глобальному сайті компанії з’явилося повідомлення, що 2 березня всі підприємства повернулися до роботи. Reuters у свою чергу дізнався подробиці про згаданий збій: виявилося, що сервери компанії Kojima Industries зазнали кібератаки, що призвело до ускладнень в роботі електронної системи формування замовлень на комплектуючі.

В даний час задіяні резервні сервери, а повне відновлення системи може зайняти близько двох тижнів. Агентство уточнює, що влада Японії стурбована ситуацією з уразливістю логістичних ланцюжків, так як кібератака фактично паралізувала роботу одного з найбільших автомобільних концернів країни. За попередніми оцінками, за день простою компанія не випустила близько 10-13 тисяч автомобілів, що становить приблизно п’ять відсотків від щомісячного обсягу виробництва Toyota.

Читайте також:  У Stellantis вважають Jeep преміум-брендом, і ось чому

Тим часом, Toyota, як і інші автовиробники по всьому світу, з минулого року відчуває проблеми через глобальний дефіцит компонентів. З цієї причини компанія була змушена скоротити обсяги випуску: очікується, що за березень з конвеєра зійдуть 950 тисяч машин, що на 100 тисяч менше початкового виробничого плану. У поточному фінансовому році замість дев’яти мільйонів машин Toyota випустить тільки 8,5 мільйона автомобілів.

В кінці 2021 року Toyota тимчасово закрила заводи через спалах коронавірусу, в результаті чого в січні автовиробник не випустив 47 тисяч машин. Це відбилося і на обсягах збірки нового Land Cruiser 300, який і без того став дефіцитною моделлю практично відразу після дебюту. У Toyota попереджають, що черга за позашляховиком вже розтягнулася на чотири роки.

Читайте також:  Ford створює систему дистанційного керування оборотами двигуна

Джерело: Toyota