Політика

Війська РФ зосередили сили для блокування Києва

Техніка РФ

Триває пересування російської армії у напрямку Херсона та Миколаєва. Вживаються дії з блокування Маріуполя, зазначили у Генштабі.

У Генеральному штабі ЗСУ заявили, що армія РФ продовжує робити спроби наступу на Київ з Подільського та Сіверського напрямків. Про це йдеться у зведенні, опублікованому вранці в середу, 2 березня.

Зазначається, що на Подільському напрямку противник силами тринадцяти батальйонно-тактичних груп (БТГр) зі складу Східного ВО ЗС РФ намагається продовжити наступ до рубежу Гореничі, Гостомель, Демидів у напрямку Києва з метою блокування столиці з північного та північно-західного напрямків.

Читайте також:  Арестович дав новий прогноз про закінчення війни

На Житомирщині перебуває до трьох БТГр зі складу 5-ї загальновійськової армії.

На Сіверському напрямку до сімнадцяти БТГр російських військ, незважаючи на втрати у живій силі та техніці, продовжують наступальні дії з метою блокування Києва з північного сходу.

Супротивника зупинено в районах населених пунктів Козелець, Бобровиця, Макіїв. На іншому напрямку, в районах населених пунктів Світильня, Перемога, Остролуччя, війська РФ втратили наступальний потенціал.

Крім того, робляться невдалі спроби утримувати в оточенні Суми, Лебедин та Охтирку.

На Слобожанському напрямку до 16 БТГр продовжують наступальну операцію у напрямку Краснограда та частиною сил до чотирьох БТГр на Ізюм.

Читайте також:  Toyota та Lexus запустять нові моделі на базі Highlander

“Загарбник зазнав втрат і був зупинений у районі населених пунктів Богодухів, Чугуїв, Шевченкове”, – наголосили у Генштабі.

На Донецькому напрямі, без особливих успіхів, російські війська зосередили зусилля на блокуванні міста Маріуполь.

На Таврійському напрямку противник продовжує наступальні дії у районах населених пунктів Скадовськ, Гола Пристань, Херсон, Снігурівка, Нова Каховка. Після перегрупування продовжує пересування у напрямку Херсона та Миколаєва.

До двох БТГр діє у районах населених пунктів Василівка, Червоне поле, Новопетрівка.

У Чорноморській операційній зоні війська РФ проводять розгортання корабельної групи та продовжують підготовку до проведення морської десантної операції.

Не маючи успіху у просуванні своїх сил, противник підступно продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури. Про втрати російської армії на всіх напрямках буде повідомлено пізніше.