Економіка

Нацбанк очікує здешевлення кредитів

Катерина Рожкова

Цього року центробанк має намір продовжити зниження облікової ставки, що дозволить знизити вартість кредитів.

У 2020 році в Україні має повністю відновитися іпотечне кредитування, вважає перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова. Про це вона сказала в інтерв’ю UATV.

“2020 рік має стати роком повноцінного відновлення іпотечного кредитування. Сьогодні гривнева ціна ресурсів у банках 8-9%, тобто вже можна говорити про іпотеку 14-15% у гривні. І це наше завдання на рік, тому що це дасть поштовх подальшому розвитку економіки”, – зазначила Рожкова.

За її словами, зараз в Україні спостерігається макрофінансова стабільність.

“Наша облікова ставка або ключова ставка буде знижуватися і надалі. Ми в грудні її знизили швидше, ніж очікували, і будемо продовжувати зменшувати. Що це означає для економіки? Банки вже відреагували зниженням ставок за депозитами. Що буде далі? Знижуватиметься ціна ресурсів, і внаслідок цього економіка почне кредитувати”, – додала вона.

Читайте також:  У ДПС попередили про зростання розмірів податків: скільки в 2020-м будуть платити ФОП

Вона нагадала, що в банківській системі за 11 місяців 2019 року було майже 60 млрд грн прибутку.

“Процес реструктуризації поганих боргів іде, а в результаті того, що у нас зміцнилася національна валюта, навантаження на ті підприємства зменшується. Це означає, що є шанс відновити своє виробництво, і далі розвиватися”, – сказала Рожкова.

Залишити коментар