Криптовалюти

Чи справді біткоїн торгується по $ 24 000 на Ірані?

BTC Іран і США

Однією з головних подій минулого тижня в світі стало вбивство іранського генерала Касема Сулеймані в результаті авіаудару США. Не дивно, що рухи фінансових ринків, в тому числі криптовалютного, розглядалися через призму події. Тоді ж в мережі заговорили про те, що в Ірані біткоїн торгується вище історичного максимуму близько $ 24 000. Але наскільки достовірною є ця інформація?

Одним з перших увагу своїх підписників на ймовірне перевищення курсу в окремо взятій країні звернув CEO Sino Global Capital Метью Грехем, який побажав дізнатися, чи це так. Примітно, що користувачі, які називають себе жителями Ірану, в коментарях писали, що нічого такого вони не спостерігають.

Дані LocalBitcoins свідчать про те, що біткоїн в Ірані торгується вище 1 млрд ріалів або, при перекладі за офіційним курсом, близько заповітних $ 24 000. Однак існує і другий курс, неофіційний, який цікавить трейдерів набагато більше першого.

Читайте також:  Ціна біткоїну опустилася нижче $ 8000. У Twitter сперечаються щодо капітуляції майнерів

Динаміка розбіжності двох курсів однієї валюти добре продемонстрована в матеріалі Radio Farda про знецінення іранського ріалу.

На графіку видно, як курс ріала до долара США на вільному ринку з початку 2018 року все більше відхиляється від офіційно. Влада пропонує дешевші долари бізнесу, готовому ввозити стратегічно значущі товари в країну, в той час як для всіх інших вони недоступні.

В результаті при розрахунку курсу біткоїну на підставі не офіційної ціни в 42 000 ріалів за долар, а в реальному 140 000 ріалів за долар можна отримати ті ж значення близько $7 500, що спостерігаються на загальносвітових ринках в даний час.

Крім того, обсяги торгів біткоїну через LocalBitcoins в останні тижні майже зійшли нанівець.

Читайте також:  Міністерство фінансів США тестує систему на блокчейні для виплати допомоги

Засновник крипто-компанії Galaxy Digital Майк Новограц, тим часом, заявляє, що аналіз ситуації в Ірані змушує його вірити в прийдешній підйом цін двох активів. “Чим більше я аналізую іранську ситуацію, тим більше переконуюся в ймовірності підйому біткоїну і золота”, – пише він.

Залишити коментар