Суспільство

В Україну зі США повернулася картина, вивезена нацистами

Картина Михайла Паніна Таємний від'їзд Івана Грозного

Організація передачі полотна українського художника зайняла два роки. Воно перебувало в приватній колекції американської сім’ї.
Картина художника Михайла Паніна Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною, незаконно вивезена нацистами з Дніпра під час окупації, повернулася в Україну. Про це 1 січня повідомила прес-служба Міністерства культури, молоді і спорту у Facebook.

Зазначається, що картину вивезли з країни під час німецької окупації міста Дніпро в 1941-1943 роках. У 2017 році вона була заявлена до продажу на аукціоні Potomack Сompany в США. Після того, як з’ясувалося походження картини, її власники погодилися повернути полотно в Україну.

Читайте також:  МОЗ підвищує виплати на лікування інфарктів

“Дворічна копітка робота завершилася передачею американськими подружжям Трейсі картини в дар Україні”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Процес повернення картини є результатом спільної роботи і стратегічного партнерства між Україною та США, наголосили в Мінкульті.

Нагадаємо, у вересні 2019 року повернення картини Паніна анонсувало посольство України в США.

В українському дипвідомстві наголосили, що це перший результативний випадок співпраці України і США в поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон.

Джерело: Кореспондент