Технології

Нові окуляри дозволяють незрячим «бачити» в інфрачервоному діапазоні

Робота пристрою

Інноваційну розробку запропонували дослідники Мануель Зан і Армаган Ахмад Хан з технічного університету Мюнхена в Німеччині. Вони винайшли 3D-камери з пов’язками тактильного зворотного зв’язку, що дозволяють бачити в повній темряві.

Людям з порушеннями зору складно орієнтуватися в навколишньому просторі. Найпопулярнішим інструментом, який їм допомагає, стала тростина. Вона дозволяє виявляти об’єкти в безпосередній близькості, але з її допомогою не можна визначити наявність далеких перешкод.

Читайте також:  Hyundai створить електричний літак з вертикальним зльотом та посадкою

Новий пристрій використовує кілька інфрачервоних камер, вставлених в надруковані на 3D-принтері окуляри. Вони дозволяють захоплювати стереоскопічне зображення, яке штучний інтелект використовує для створення тривимірної карти навколишньої місцевості. Застосування інфрачервоного випромінювання дозволяє окулярам працювати навіть у повній темряві.

Робота пристрою

Наручна пов’язка включає в себе 25 приводів, здатних вібрувати, щоб допомогти користувачам визначити, наскільки близько або далеко вони знаходяться від перешкоди. Чим ближче користувач підходить до об’єкта, тим інтенсивніше прилад починає вібрувати.

Перше випробування показало ефективність пристрою при подоланні запланованих перешкод на рівні 98%. П’ять учасників змогли успішно пройти необхідний маршрут. Після трьох проходжень вони показали ще кращі результати і стали пересуватися швидше.

Читайте також:  Високошвидкісний інтернет на Місяці та Марсі з'явиться у 2024 році

В якості орієнтира вчені використовували систему Microsoft Kinect-камеру для консолей Xbox, що відповідала за розпізнавання рухів гравців. Розробники обіцяють, що їх камера і пристрій в збірці будуть набагато менше і дешевше рішення Microsoft.

Поки невідомо, коли винахід може з’явитися на ринку, але нова технологія викликає великий інтерес, оскільки, на відміну від багатьох аналогів, вона не використовує навушники і не блокує інші почуття користувача.