Технології

Новій пральній машині для роботи достатньо склянки води та 80 секунд

80 Wash

Студент з Читкарського університету в Індії Рубал Гупта створив інноваційну пральну машину. Для повноцінного прання в ній достатньо всього однієї склянки води. Він стверджує, що винахід буде корисний мандрівникам, а також мешканцям студентських гуртожитків і лікарняного персоналу.

Це вже не перший прототип пристрою. Перший зразок міг за 80 секунд випрати п’ять пар одягу. Оновлений варіант здатний випрати вдвічі більше речей. Розробка тривала протягом двох років. Повідомляється, що машина пере за допомогою радіаційних технологій.

“Під час пандемії коронавірусу перед лікарнями виникла велика проблема: персоналу потрібно було часто міняти постільну білизну і уніформу. Прання і сушка одягу в звичайній пральній машині займала кілька годин або навіть днів. Наш же винахід здатний впоратися із завданням набагато швидше, заощадивши не тільки час, але і воду”, – розповів доктор Салуджа, науковий керівник Рубала Гупти.

Читайте також:  Інсайдер: нова версія Apple HomePod отримає камеру та функції ТВ-приставки

80 Wash може з’явитися у продажу вже найближчим часом. Уряд індійського штату Хімачал-Прадеш готовий виділити місце в місті Бадді, щоб побудувати невеликий завод з виробництва пральних машин за новою технологією. Роботи повинні початися вже в кінці січня 2022 року.