Технології

Універсальний пристрій значно полегшить життя діабетикам

Фото їжі

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили два нових пристрої, що значно спрощують процес вимірювання рівня глюкози в крові та ін’єкції інсуліну. Це має суттєво полегшити життя більш ніж 400 мільйонам людей, які страждають у всьому світі від діабету.

Обидва гаджети включають в себе додаток для смартфона. Пацієнт фотографує свою їжу, а штучний інтелект аналізує її обсяг, а також кількість споживаних вуглеводів. Відомості беруться на основі інформації про поживні речовини з бази даних Міністерства сільського господарства США.

Читайте також:  Аудіокодек Apple зробив мільйони Android-пристроїв вразливими для злому

У першому пристрої розробники об’єднали існуючі інструменти, такі як ланцет для взяття крові і тест-смужки для визначення рівня глюкози.

Отримана інформація передається в додаток для смартфона по Bluetooth, де розраховується правильна доза інсуліну. Потім гаджет за допомогою голки вводить необхідний обсяг ліки. З цим винаходом пацієнт більше не потребує окремого пристрою для проколювання, глюкометра і інсулінової шприц-ручці.

Другий гаджет створений, щоб зменшити кількість необхідних проколів. Датчик глюкози інтегрований в поверхню голки для введення інсуліну, він аналізує її рівень в інтерстиціальній рідині безпосередньо під поверхнею шкіри. Процес займає від 5 до 10 секунд. Отримана інформація передається в додаток для смартфона, яке розраховує необхідну дозу і впорскує її через вже введену голку.

Читайте також:  Qualcomm показала нове покоління окулярів доповненої реальності

Перші лабораторні випробування на свинях показали, що система вміє правильно визначати необхідний рівень інсуліну. На обидва пристрої вже подані патентні заявки, а вчені планують почати експерименти з людьми.