Авто

Автомобілі з ДВС виявилися екологічнішими за кухонні газові плити.

Двигун

Каліфорнійські вчені опублікували журналі Environmental Science & Technology результат дослідження, в ході якого порівняли екологічну шкоду від автомобілів, що працюють на двигунах внутрішнього згоряння і кухонних плит, що функціонують на газу.

Виявилося, що півмільйона транспортних засобів щорічно викидають в атмосферу менше метану, ніж побутова техніка. Причому навіть перехід на електричні плити не зможе поліпшити ситуацію.

В рамках експерименту вчені досліджували роботу кухонних плит в 54 готелях. Фахівці опечатали кухні за допомогою поліетилену, після чого провели виміри рівня викиду метану під час роботи техніки.

Читайте також:  Toyota виплатить власникам позашляховиків понад мільярд доларів

Виявилося, що три чверті від загального обсягу газу плити викидали у вимкненому стані. Фахівці пояснили цей факт тим, що під час роботи вогонь практично повністю спалював метан. Таким чином, газова техніка створює парниковий ефект навіть без роботи.

Вчені порахували, що працюючі на природному газі плити щорічно викидають в повітря 2,6 мільйонів тонн метану, що можна порівняти з викидами півмільйона автомобілів, що працюють на ДВС.

Фахівці відзначили, що дане дослідження стане важливим кроком у боротьбі з вуглецевим слідом. Однак навіть у разі повного переходу на електричні плити, рівень викиду вуглецю при виробленні енергії для них буде вище, ніж при використанні газової техніки.

Читайте також:  BMW почала робити фарбу з відходів

Джерело: Associated Press