Авто

BMW завершує виробництво хетчбека i3

BMW i3

Модель BMW i3, яка стала першим серійним електричним автомобілем баварської марки, скоро відправиться у відставку: виробництво на заводі в Лейпцигу завершиться вже в липні цього року.

“Зелений” хетчбек випускається протягом десяти років і за цей період розійшовся в кількості понад 250 тисяч примірників по всьому світу (модель продавалася в тому числі і в Україні). Наступників у BMW i3 буде відразу два-це електрична версія X1 з індексом iX1 і MINI Electric другого покоління, дебют якої запланований на 2023 рік.

Читайте також:  Hyundai вкладе 16,5 мільярда доларів у виробництво електрокарів

Всупереч очікуванням, BMW не стала тягнути з відставкою i3: передбачалося, що модель буде випускатися аж до 2024 року, проте Autocar з посиланням на представників марки повідомляє, що виробництво завершиться вже в липні цього року.

Звільнені потужності заводу в Лейпцигу надалі задіють для випуску MINI Countryman третього покоління — він встане на конвеєр у другій половині 2022 року.

BMW i3 оснащується 170-сильним електромотором батареєю ємністю 42,2 кіловат-години. Також в Європі продається більш потужна версія хетчбека з установкою на 184 сил.

У першому випадку розгін до “сотні” займає 7,3 секунди, у другому – 6,9 секунди. Запас ходу i3 становить 260-330 кілометрів, що вважається досить скромним результатом в порівнянні з сучасними електромобілями, проїжджаючими без підзарядки 400-500 кілометрів.

Читайте також:  Сотні тисяч Ford відкликають через два небезпечні дефекти

Що до згаданого наступника i3, моделі iX1, то вона являє собою електричну версію x1 третього покоління. Цю модель доведеться чекати ще кілька років-її почнуть збирати на заводі в Регенсбурзі не раніше 2024 року.

Так що деякий час звільнилася з відходом i3 нішу буде займати MINI Electric, який розробляється зусиллями BMW і китайського Great Wall і «пропишеться» на підприємстві в китайському Чжанцзягані вже на початку наступного року.