Технології

Apple встановила рекорд по квартальному виторгу. Лідер продажів – iPhone

Iphone 13

Apple опублікувала квартальний фінансовий звіт, відзвітувавши про історичний рекорд за рівнем виручки. Успішні продажі iPhone, а також популяризація онлайн-сервісів і комп’ютерів Mac принесли компанії понад $123,9 мільярда.

Більше половини всієї зазначеної суми склали продажі смартфонів. З жовтня по грудень 2021 року виручка Apple виросла на 11%, а прибуток — на 25%, склавши $34,6 мільярда. Приріст виручки від продажів iPhone піднявся на 9%, ($71,63 мільярда), а доходи, отримані від онлайн-сервісів на кшталт Apple TV+, Apple Music, iCloud та інших онлайн-платформ збільшилися на 24%, досягнувши позначки в $19,52 мільярда.

Високим попитом користувалися і комп’ютери Mac, виручка від продажу яких в порівнянні з тим же періодом минулого року зросла на 25% ($10,85 мільярда). Apple Watch, AirPods, а також гаджети розумного будинку та інші аксесуари додали 13%, що склало $14,7 мільярда в грошовому вираженні. Єдиним продуктом Apple, який продемонстрував регрес у четвертому кварталі 2021 року, став iPad. Виручка від продажу планшетів скоротилася на 14% — до $7,25 мільярда.

Читайте також:  Geekbench: Xiaomi знижує продуктивність смартфонів в іграх

Аналітики відзначають, що рекордних показників компанії вдалося досягти, навіть незважаючи на глобальний дефіцит чіпів. Так, у жовтні минулого року Тім Кук заявив, що компанія втратила близько $6 мільярдів через брак компонентів. У четвертому кварталі 2021 року ця сума збільшилася, але точну цифру компанія не назвала. За прогнозами експертів Apple, на початку 2022-го дефіцит чіпів буде менш відчутний.