Технології

Bentley розкрила термін випуску першого електромобіля

Bentley

Bentley поділилася подробицями стратегії Beyond100, мета якої-досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року. У стратегію, яка обійдеться в 2,5 мільярда фунтів стерлінгів, включили план Five-in-Five: починаючи з 2025 року, Bentley щорічно буде випускати по одному електрокару аж до 2030 року, створивши лінійку з п’яти розкішних батарейних машин. Електричного первістка розроблять і будуть випускати в штаб-квартирі Bentley в Крю.

Перший серійний електромобіль Bentley буде базуватися на якійсь новій платформі, розробленій спеціально для «зелених» автомобілів. Можливо, мова йде про архітектуру Scalable Systems Platform (SSP) концерну Volkswagen Group, до складу якого входить Bentley: її планують використовувати також для технологічного флагмана Volkswagen – Trinity. Його дебют намічений на 2026 рік.

Читайте також:  У WhatsApp з'явився новий вид шахрайства із голосовими повідомленнями

У той же час базою для електричних Bentley може стати вже розроблена платформа Premium Platform Electric (PPE), яку новинки розділять з автомобілями Audi і Porsche.

Раніше повідомлялося, що в сегмент електрокарів Bentley може вступити з седаном з «високою посадкою», обумовленою необхідністю розташувати під підлогою об’ємний акумулятор. Ймовірно, новинка виявиться схожа з чотиримоторним електричним концепт-каром EXP 100 GT 2019 року, який здатний проїжджати без підзарядки до 700 кілометрів. Однак в компанії подробиць про модель поки не розкривають.

Сама Bentley також розповіла про» завод мрії”, будівництво якого вже стартувало поруч з фабрикою в Крю. Dream Factory спроектували з урахуванням екологічних ініціатив: підприємство зможе працювати і випускати електрокари, надаючи нульовий вплив на навколишнє середовище.

Читайте також:  У браузері Edge з'явився вбудований VPN-сервіс

Разом з тим компанія продовжить прагнути до скорочення споживання води і викидів відходів в самому Крю. Завод вже обладнаний 30 тисячами сонячних панелей, що забезпечують частину електроенергії для виробництва, а в найближчі пару років їх число зросте до 40 тисяч.

Вже до 2026 року компанія електрифікує всі свої моделі: у виробничій гамі залишаться тільки електромобілі і гібриди, що підключаються. До 2030 року весь модельний ряд марки буде переведений на електротягу.