Авто

Водії автомобілів та мотоциклів по-різному оцінюють дорожню обстановку

Мотоцикл

Вчені Борнмутського університету у Великобританії провели дослідження, в ході якого вивчили, як водії автомобілів і мотоциклів обробляють візуальну інформацію під час руху по дорогах загального користування.

Фахівці використовували технологію стеження за поглядом для оцінки когнітивних і неврологічних функцій зорової системи респондентів. Виявилося, що водії всіх транспортних засобів однаково сприймають вантажівки та інші великі об’єкти, а ось легкий транспорт автомобілісти іноді ігнорують.

Читайте також:  Прокуратура пощадила чеського мільйонера, що розігнався до 417 км/год.

Вчені визначили, що природна «сліпа зона» в людському оці не завжди дозволяє автомобілістам помітити мотоцикл поруч зі своїм транспортним засобом.

Крім того, фахівці з’ясували, що мозок здатний блокувати візуальні сигнали під час руху очей, що може негативно позначитися на реакції водіїв.

Експерти порадили водіям автомобілів бути більш уважними на дорогах, тому що Мотоцикли не завжди можуть покластися на рівень концентрації власників чотириколісних транспортних засобів.

Власникам мотоциклів вчені рекомендують завжди бути пильними, а також заздалегідь прогнозувати можливі маневри інших учасників дорожнього руху. Крім того, перед власними різкими перестроюваннями або поворотами мотоциклістам порадили попереджати про свій намір водіїв автомобілів.

Читайте також:  Toyota відправить у простій дев'ять заводів

У 2020 році фахівці компанії Bosch представили систему для мотоциклістів, яку самі ж прозвали «цифровим ангелом-хранителем». Технологію Help Connect розробили для оперативної передачі інформації в екстрені служби в разі аварій.

Джерело: Rideapart.com