Технології

Intel розкритикувала оверклокерів за розгін «непридатних» процесорів

Intel Core

Нещодавно ентузіасти з’ясували, що нові процесори Intel без літери K все ж можна розганяти, отримавши непоганий приріст продуктивності. Незабаром після цього ситуацію прокоментували представники самого чіпмейкера — і застерегли користувачів від такого сценарію використання фірмових CPU.

В інтерв’ю виданню Tom’s Hardware співробітники компанії заявили, що базові моделі процесорів Intel не призначені для роботи в «оверклокерських» умовах.

За їхніми словами, зміна тактової частоти або напруги на невідповідному обладнанні може призвести до пошкодження або скорочення терміну служби CPU та іншого заліза, а також до зниження стабільності і продуктивності системи.

Читайте також:  Android 13 вирішить проблему пропущених повідомлень

Раніше ентузіаст під ніком der8auer виявив, що в параметрах UEFI деяких материнських плат є можливість розблокування операцій з частотою шини для формально непідтримуваних чіпів.

За допомогою цього методу він вже розігнав кілька процесорів-так, частоту бюджетного Celeron G6900 вдалося підняти на цілих 57 відсотків. Зараз така можливість є тільки у моделей на чіпсеті Z690, але, за чутками, вона може з’явитися і в рішеннях на B660.

На думку журналістів, “бонусна” функція для процесорів без підтримки оверклокінгу з’явилася в нових материнках через помилку в мікрокоді. Надалі Intel цілком може “прикрити лавочку”, випустивши відповідні оновлення прошивок для такого заліза.