Авто

Китайці подали до суду на Renault: компанію звинувачують у крадіжці логотипу

Human Horizons і Renault

Китайська компанія Human Horizons подала в суд на Renault. Як повідомляє німецьке видання Auto Motor und Sport, предметом суперечки став логотип бренду Renault Mobilize, який минулого року показав свій перший автомобіль.

На думку китайців, він занадто схожий на емблему марки HiPhi – підрозділу Human Horizons – що може перешкодити її планам по просуванню в Європі. Німецький суд позов вже відхилив, що судові розгляди тривають у ще кількох європейських країнах.

Читайте також:  Jeep перетворив решітку радіатора на штрих-код, який можна вважати з телефону

На обох логотипах-вигнуті лінії, між якими поміщена пряма. У HiPhi лінії значно товщі і коротше, а риса посередині – вертикальна, в той час як символ Mobilize повернутий під кутом 45 градусів вправо і має злегка інші пропорції. Однак подібності емблем в Human Horizons порахували достатніми для звинувачення в крадіжці інтелектуальної власності.

Логотип для HiPhi китайська компанія зареєструвала ще в серпні 2018 року, в той час як Renault захистила права на символіку Mobilize тільки в січні 2021 року.

Перші позови китайці почали подавати ще восени минулого року, але про розгляди до сьогоднішнього дня не було відомо. Як вважає позивач, Renault слід заборонити використовувати логотип, так як він порушує права на товарний знак. За даними Auto Motor und Sport, в Німеччині суд вже відхилив позов, але чим закінчиться тяжба в інших країнах, поки невідомо.

Читайте також:  Toyota знову зупиняє виробництво Land Cruiser 300 через брак деталей

У Китаї під брендом HiPhi випускається один з найдорожчих автомобілів місцевого виробництва – електричний кросовер HiPhi X з шістьма дверима вартістю 570-800 тисяч юанів. Модель оснащується двомоторною силовою установкою, яка розганяє її з місця до 100 кілометрів на годину за 3,6 секунди, а однієї повної зарядки акумулятора ємністю 96 кіловат-годин вистачає на 644 кілометри шляху. Кросовер настільки полюбився китайцям, що в минулому році отримав звання «Автомобіль року» на пару з бюджетним седаном GAC Empow.

Джерело: Auto Motor und Sport