Технології

Розроблено технологію лікування зламаних кісток за допомогою мікроботів

Матеріал для загоєння кістки

Група шведських і японських вчених змогла розробити унікальний матеріал для ефективного лікування зламаних кісток. Дослідники надихалися тканинами джерельця, який дозволяє черепу немовляти бути м’яким і гнучким для проходження через родові шляхи, після чого він твердне і стає міцною кісткою.

Новий винахід являє собою тонку смужку альгінатного гідрогелю, одержуваного з водоростей. Одна його сторона покривається електроактивним полімером поліпіролом (РРу), а інша сторона включає нанофрагменти клітинної плазматичної мембрани (PMNF).

Матеріал для загоєння кістки

В ході проведення експерименту з’ясувалося, що вплив струму низької напруги викликає збільшення обсягу РРу. Так як цей матеріал знаходиться лише на одній стороні пов’язки, то і відбувається реакція змушує її згинатися в одну сторону. Таким чином можна надавати їй різні форми.

Читайте також:  Японці зробили екзокостюм, що не потребує джерела живлення

З огляду на біологічну основу PMNF, клітини можуть природним чином мінералізуватися і тверднути, як кістка, при приміщенні всередину людського тіла. За словами вчених, теоретично можна створити мікроботів з такого матеріалу, щоб вводити їх в складні переломи кісток. Змусивши їх розширюватися під впливом електрики, можна заповнити дефіцит кістки і відновити її максимально швидко і ефективно.

Перші експерименти були проведені на курячих кістках в спеціальному середовищі культивування клітин, яка максимально хімічно схожа з людським тілом. Смужки матеріалу успішно обернулися навколо кісточок і перетворилися в єдину штучну кістку.