Технології

Ідею Білла Гейтса про блокування сонячного випромінювання розкритикували вчені

Сонце

У минулому Білл Гейтс висунув пропозицію блокувати сонячне випромінювання для зниження його впливу на зміну земного клімату. Для цього пропонується розпорошити у верхніх шарах атмосфери невеликі частинки, що відображають сонячне світло. Однак відразу група вчених впевнена, що це далеко не найкраща ідея.

Над проектом засновника і колишнього глави Microsoft працюють дослідники Гарвардського університету. Однак група з 46 вчених і експертів створила відкритий лист, в якому пояснила небезпеку цієї технології.

Читайте також:  Названі дві основні особливості Samsung Galaxy Z Fold4

На думку авторів листа, на даний момент сонячна геоінженерія ще погано вивчена і не може бути остаточно прорахована. Вплив від розпилення відбивних частинок буде варіюватися в залежності від регіону.

В результаті це може негативно вплинути на забезпечення основних потреб населення планети в їжі і воді.

Вказується, що зниження інтенсивності сонячного випромінювання здатне перешкодити мусонним дощам в Південній Азії і Західній Африці. Це призведе до посухи в регіоні і може спричинити за собою пересихання амазонського басейну.

Вчені закликають світових політиків звернути увагу на цей проект і ввести мораторій на застосування технологій, які можуть виявитися занадто небезпечними для населення всієї планети.