Технології

Рідлі Скотт розповів про зйомки знаменитої реклами Apple 1984

1984 Apple

Рекламний ролик комп’ютера Macintosh від Apple, випущений в далекому 1984 році, до сих пір вважається однією з найвідоміших реклам в світі. Його зйомками займався режисер Рідлі Скотт, відомий за фільмами “Чужий”, “Гладіатор”, “Той, що біжить по лезу” і багатьох інших культових картин. Нещодавно в інтерв’ю популярному голлівудському виданню він розповів подробиці появи знаменитого відеоролика.

Організацією зйомок займалося агентство Chiat / Day. Скотт зізнається, що коли йому запропонували цю роботу, згадавши “яблуко”, то він подумав, що мова йде про The Beatles.

Читайте також:  SpaceX припинила випуск пілотованих кораблів Dragon

На той момент ім’я Стіва Джобса ні про що не говорило режисерові. Прочитавши сценарій, Рідлі Скотт був вражений. У ролику не розкривалися технічні особливості і можливості пристрою. Реклама являла собою витвір мистецтва. Режисера настільки вразив сценарій, що він погодився взяти участь у роботі.

“Боже мій. Вони не кажуть, що це таке, вони не показують, що це таке. Вони навіть не кажуть, що це робить. Це реклама була видом мистецтва. Це було вбивчо ефектно”, – згадує іменитий режисер.

Одержаний продукт дуже сподобався Стіву Джобсу і Джону Скаллі. Вони купили 90 секунд дуже дорогого рекламного часу в прайм-тайм під час суперкубка, не порадившись з акціонерами компанії. Коли це побачила решта правління Apple, то вони відхилили цю пропозицію і доручили рекламному агентству продати дорогий слот.

Читайте також:  Xiaomi відповіла на звинувачення в уповільненні смартфонів

Стів Возняк був настільки вражений роликом, що запропонував Джобсу оплатити рекламу навпіл. Однак це виявилося зайвим. Chiat / Day продала 30 секунд з 90, а інші 60 секунд все ж були показані. Це була єдина презентація реклами в прайм-тайм на національному телебаченні. Надалі її періодично транслювали в нічний час на місцевих телеканалах, щоб претендувати на різні рекламні нагороди. Однак ролик настільки вразив публіку, що його неодноразово ретранслювали в телевізійних новинах. Це дозволило Apple отримати безкоштовну рекламу на мільйони доларів.