Аналітика

Відпустка на Батьківщині: Де відпочивали українці цього літа

Відпустка

Незважаючи на складну ситуацію в країні, українці не відмовляються від подорожей. Але девальвація гривні стала причиною збільшення попиту на внутрішній туризм. Цього року співвітчизники облюбували рідні простори. Найбільшою популярністю користувалися курорти Західної України, а також узбережжя Одеської та Херсонської областей. Це в свою чергу відкриває величезні перспективи перед українським туристичним бізнесом. Про те, які напрямки були популярні серед українців і скільки вони витрачали на відпочинок, дізнавався BiZUA.org.

Не було б щастя, та нещастя допомогло

Виїзний туризм в Україні почав зменшуватись ще з початку минулого року. За даними Державного агентства України з туризму та курортів, в I кварталі 2015 державний кордон України перетнуло 4,8 млн. українців, що на 4% менше, ніж у I кварталі 2014 року, коли виїзний турпотік налічував близько 5 млн. чоловік. Найбільш відвідуваними українськими туристами були країни: Польща, Молдова, Угорщина, Білорусь, Словаччина, Румунія, Німеччина, Єгипет, Туреччина, ОАЕ.

Для внутрішнього ринку туристичний сезон – 2015 був успішним. За словами експертів внутрішній турпотік в цьому році виріс на 30-50% в порівнянні з минулим роком, а за підсумками року цей показник може скласти 70%.

Для порівняння в Росії девальвація рубля призвела не тільки до значного зменшення попиту на закордонні тури, але й не підвищила попит на подорожі по країні. За даними туристичної системи RuSPO, після різкого падіння рубля в серпні кількість запитів на тури скоротилося на 18%.

“Найпомітніше – на 33% – знизився попит на курорти Чорноморського узбережжя, що пов’язано з коротким високим сезоном на цьому напрямку і з тим, що відпочинок на південних берегах зазвичай викуповують заздалегідь. Тобто після обвалу рубля і з урахуванням звичайного зниження продажів на кордоні сезонів від відпочинку відмовився кожен п’ятий росіянин “, – заявила прес-секретар Російського союзу туріндустрії (РСТ) Ірина Тюріна.

Читайте також:  Які фінансові помилки допускають мілленіали, а що роблять правильно

Популярні напрямки

За результатами опитування порталу IGotoWorld.com, лідерську позицію зі значним відривом зайняли Карпати – 34,7% респондентів. Ні для кого не стане несподіванкою, що друге місце посів Львів, його хотіли б відвідати 18,9% опитаних, адже в це місто хочеться влзвращаться знову і знову.

Третє місце по праву зайняла Южна Пальміра – Одеса – 14,5%. Але Одеса – це не тільки пляжі. Це також архітектура, театри, музеї, історія, а найголовніше – атмосфера. Охочих поїхати на море виявилося – 9,5%. А Кам’янець-Подільський хотіли б відвідати 5,5%. У цьому місті знаходиться одне з найвідоміших фортифікаційних споруд України – Кам’янець-Подільська фортеця.

Буковель приваблює своєю красою 5,1% респондентів. Тут можна чудово провести час як взимку, так і влітку.

Незважаючи на те, що зараз літо і всі прагнуть покинути галасливі міста, 4,8% взяли участь в опитуванні хочуть відвідати столицю. Адже від різноманітності пам’яток у Києві голова йде обертом.

Цього року Затока є одним з найпопулярніших курортів Чорного моря. Скористатися можливістю купуватися як в прісній, так і в солоній воді хотіли б 2,9% опитаних. 2,8% респондентів хотіли б насолодитися красою Блакитного Ока Карпат – озером Синевир. Говерла виявилася найбажанішою вершиною Українських Карпат – 1,3% голосів.

Діаграма

“Цього року відпочинок в Україні був популярним, як ніколи. Популяризація внутрішнього туризму і більш скромні фінансові можливості стимулювали українців організовувати відпустку на Батьківщині. Одеська та Херсонська області були переповнені туристами”, – розповіла директор агентства “Світлана-Тур” Світлана Соловей.

Читайте також:  Найцікавіші стартапи Європи: Огляд по країнах

За її словами, мінімальний турпакет з дорогою з Києва, наприклад, проживанням 7 ночей і харчуванням, у номері з кондиціонером коштував 3600 гривень (у Залізному Порту).

Крім відпочинку на морі, українці вибирали і просто екскурсійні тури вихідного дня. “Можу сказати, що практично кожна поїздка була аншлаговою. Крім демократичної ціни – від 259 гривень за одноденну поїздку, людей приваблювала можливість змінити обстановку і відпочити у вихідні, коли відпустка не передбачається або до нього ще далеко”, – зазначила експерт.

Також Світлана Соловей розповіла, що хітом сезону стали озера, в тому числі Шацькі і Синевир. Вже традиційно популярному серед туристів є Львів. До того ж, великий інтерес був до Чернівців, Івано-Франківську, Закарпаттю.

Сервіс

Що стосується якості турпослуг в Україні, то, як зазначили в прес-службі АЛТУ, вона підвищується, але дуже незначними темпами. “На жаль, цей літній сезон показав, що рівень сервісу в Україні дуже кульгає і далекий не те, що від європейських, а від стандартів взагалі. Особливо це стосується пляжних напрямків”, – зазначили в АЛТУ.
“Десь покращилася якість послуг, десь сміливо вирішили, що раз туристи все одно їдуть, то навіщо покращувати щось. У тому ж Скадовську можна було бачити, як за найскромніші номера піднімали ціну на 40%, та й ціни на продукти на ринку теж росли. Цей сезон показав, що хоч і напливу туристів вітчизняні курорти чекали давно, але для багатьох він став несподіванкою і випробуванням. Хочеться сподіватися, що всі уроки будуть засвоєні і на наступний рік сервіс підніметься на нову сходинку розвитку “, – підкреслила Світлана Соловей.

Залишити коментар