Технології

Google створює свою альтернативу AR-гарнітурам Apple та Meta

Google

За даними галузевих інсайдерів, Google почала розробку нової гарнітури доповненої реальності для конкуренції з іншими техногігантами. У мережу вже потрапила очікувана дата випуску пристрою з кодовою назвою Project Iris, а також деякі подробиці про його апаратної складової.

За даними мережевих джерел, над проектом працюють близько 300 осіб, включаючи частину команди розробників смартфонів Pixel. Новинка імовірно буде побудована на базі фірмового процесора Google Tensor, і надійде на ринок вже в 2024 році. Однією з ключових особливостей гаджета стане можливість повністю бездротової роботи.

Гарнітурі приписують кілька вбудованих камер для захоплення зображення, яке потім буде змішуватися з комп’ютерною графікою. Такий підхід, як стверджують інсайдери, дасть більш просунутий досвід роботи зі змішаною реальністю в порівнянні з існуючими рішеннями. Для зниження навантаження на залізо компанія буде активно використовувати Хмарний рендеринг силами власних центрів обробки даних.

Читайте також:  Tesla проїде 15 000 км виключно на енергії Сонця

За наявною інформацією, ранні прототипи гарнітури зовні і за своїми габаритами нагадують лижні окуляри. Пристрій буде працювати під управлінням спеціально адаптованої версії Android. Очолює розробку клей Бавор, відомий як куратор таких проектів як Cardboard, Daydream і Project Starline — продемонстрована на Google I/O «віртуальна кімната» для відеозв’язку з VR-ефектом присутності.

Зараз Google зберігає режим максимальної секретності навколо проекту, тому якісь детальні апаратні специфікації нової гарнітури поки невідомі.