Авто

Ford запатентував дрон, який допоможе їздити важким бездоріжжям

Ford

Ford отримав патент на безпілотний квадрокоптер, покликаний допомагати пробиратися через важке бездоріжжя. Згідно з документом, опублікованим в базі Бюро з патентів і товарних знаків США, обладнаний камерою дрон розміщується на автомобілі і злітає, якщо попереду очікуються складнощі з проїздом. Він працює з даними GPS, а також з бортовими датчиками машини, і «сканує» рельєф місцевості, вишукуючи найменш проблемний шлях.

На розробку незвичайної опції Ford надихнуло дослідження Світового банку: згідно з ним, 31 відсоток всього населення планети живе далеко від асфальтованих доріг, 98 відсотків з них – жителі країн, що розвиваються. За задумом, квадрокоптер повинен спростити доступ до таких місць для доставки гуманітарної допомоги та медикаментів.

Передбачений і інший спосіб використання пристрою: безпілотник можна буде заздалегідь посилати на розвідку, щоб він визначив тип рельєфу.

Таким чином можна буде заздалегідь зрозуміти, який автомобіль краще використовувати для поїздки – функція може бути корисна, наприклад, компаніям з автопарками. А оскільки дані передаються в режимі реального часу, можна буде заодно дізнатися і про погодні умови.

Поки це тільки патентний документ, який не означає, що ідею втілять в реальність. Причому це не перший «автомобільний» дрон, запатентований Ford: в 2019 році компанія захистила права на схожий пристрій з камерою, який вміє слідувати за машиною і зв’язуватися з рятувальними службами в разі необхідності. Як і новий пристрій, він заодно розрахований і на сканування «складної» місцевості.