Суспільство

Україні вистачить вугілля та газу на опалювальний сезон – Шмигаль

газ

Запаси вугілля в Україні чимдалі більшають і на цей час перевищили минулорічні запаси.

В Україні понад половина опалювального сезону позаду, водночас енергосистема забезпечена достатніми резервами. Про це на засіданні Кабміну в середу, 19 січня, заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Понад половина опалювального сезону позаду. Енергосистема працює стабільно, незважаючи на песимістичні, а часом панічні заяви окремих політиків. Запаси вугілля продовжують зростати і вже перевищили минулорічні запаси на цей час. Маємо достатні запаси потужності і на атомних, і на теплових, і на гідроелектростанціях”, – сказав Шмигаль.

Читайте також:  У Дії відновили послуги для ФОП

Він наголосив, що це стосується як вугілля, так і газу.

Також Прем’єр відзначив, що в умовах енергокризи в Європі, “які підживлює Російська Федерація”, уряд уважно моніторить ситуацію та швидко реагує на всі виклики, щоб пройти опалювальний сезон спокійно.

Він звернувся до Міністерства енергетики із проханням продовжувати комунікацію з питань осінньо-зимового періоду і стабільності енергосистеми.

Раніше повідомлялося, що з початку опалювального сезону Україна використала третину запасів газу. А в січні цього року відбір газу зі сховищ є нижчим, ніж у грудні, і нижчим, ніж у січні минулого року.