Технології

«Вікіпедія» відмовилася прирівняти NFT-контент до «справжнього» мистецтва

NFT Wikipedia

Популярність NFT-картин та інших робіт сучасних художників останнім часом помітно зросла. Але більшість редакторів вільної енциклопедії, виносячи визначення трендового явища, відмовилося класифікувати невзаємозамінні токени як форму мистецтва. Реакція криптоспільноти на таке рішення виявилася бурхливою.

В ході минулого в грудні голосування п’ять з шести редакторів “Вікіпедії” висловилися проти класифікації NFT як мистецтва на сторінках популярного ресурсу.

Це викликало хвилю критики з боку поборників нового тренду. Наприклад, співзасновник торгового майданчика NFT Nifty Gatewat Дункан Кок Фостер заявив, що ситуація, що склалася для сфери мистецтва схожа на стихійне лихо.

Читайте також:  Інсайдери: Samsung розпочала виробництво нових складних смартфонів

Схожих поглядів дотримуються і багато інших прихильників технології NFT. За їх словами, якщо “Вікіпедія” відмовиться від визнання невзаємозамінних токенів як одного з різновидів мистецтва, це може стати справжньою катастрофою для всього кріптосообщества. Справа в тому, що багато користувачів вважають онлайн-енциклопедію надійним джерелом інформації, і її відмова від визнання NFT може негативно позначитися на всьому цифровому ринку.

NFT-картина: "кожен день-перші 5000 днів"

Самі редактори “Вікіпедії «заявляють, що готові визнати окремі факти — наприклад, Що автора картини» кожен день — перші 5000 днів” Майка Вінкельмана можна вважати художником. Але на їхню думку, факт покупки NFT-твори мистецтва не можна прирівняти до традиційного придбання картини або скульптури. Керівництво енциклопедії готове зробити виняток для деяких найбільш яскравих NFT-творів, але визнавати весь сегмент NFT мистецтвом поки не має наміру.