Економіка

Газ у Європі за день подешевшав на 10%

Газ

Європейські країни відібрали зі своїх підземних сховищ майже 63% закачаного в літній період газу.

Ціни ф’ючерсів на природний газ у Європі після ранкового стрибка майже до 1100 доларів за 1 тисячу кубометрів закрилися на позначці в 900 доларів. Про це повідомляє агентство Прайм із посиланням на дані лондонської біржі ICE у понеділок, 17 січня.

“Вартість найближчих ф’ючерсів за індексом голландського TTF на відкритті торгів склала 1072 долари. Потім, після нетривалого зростання, вартість почала знижуватися, демонструючи негативну динаміку протягом всіх торгів. В останні години ціни стали стрімко падати і опустилися нижче 900 доларів, проте ближче закриття частково відновилися”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також:  Індія заборонила експорт пшениці

Максимальний показник спостерігався при відкритті – 1072 долари, мінімальний склав 872 долари. На закритті ціни склали 919 доларів, що на 10,3% нижче за розрахункову вартість п’ятниці.

Зокрема, російський Газпром повідомив, що Європа відібрала зі своїх підземних сховищ 62,6% закачаного влітку газу.

“За даними Gas Infrastructure Europe, на 15 січня обсяг активного газу в європейських підземних сховищах на 25% (на 15,6 мільярда кубометрів) менший за минулорічний рівень. Відібрано вже 62,6% від обсягу газу, закачаного в літній період”, – повідомляє російський концерн.

Уточнюється, що обсяг активного газу в європейських сховищах на 15 січня становив 46,9 мільярда кубометрів – це на 1,091 млрд кубометрів нижче за історичні мінімальні значення на цю дату.

Читайте також:  Витрати бюджету збільшать на 290 мільярдів

Запаси газу в українських ПСГ знизилися до 12,6 млрд кубометрів Це на 44,2%, або на 10 мільярдів кубометрів нижче за показник минулого року, і на 2,7 мільярда кубометрів менше, ніж на дату початку закачування у квітні 2021 року.